Методичний кабінет

На виконання інструктивно-методичних рекомендацій від 20.06.2013р. № 1/9-446 «Про організацію роботи в дошкільних навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році» при організації роботи в дошкільному навчальному закладі № 145 на 2013/2014 навчальний рік зосередили увагу на вирішенні таких ключових завдань:

- максимальне охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг;

-  охорона життя і збереження здоров’я дітей раннього та дошкільного віку,  у тому числі, з особливими потребами; актуалізація питань безпеки життєдіяльності.

Для програмно-методичного забезпечення освітнього процесу  керувались Переліком навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах у 2013/2014 навчальному році.

Методичний кабінет ККДНЗ № 145 забезпечений дитячою та методичною літературою відповідно переліку програм та навчально-методичних посібників, рекомендованих МОН України згідно наказу № 1/9-382 від 21.07.2004 р. Книжковий фонд бібліотеки поділений на чотири підрозділи: методична література з каталогом по розділах програми; журнали, газети з каталогом статей з актуальних питань дошкільного виховання; дитяча література (збірки казок, твори українських класиків, дитячих поетів і письменників); новинки методичної літератури.

Матеріали, зібрані в методичному кабінеті, систематизовані за освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти (нової редакції), розташовані для зручного використання. Окремими розділами виділено нормативні, директивні документи, інструктивно-методичні матеріали Міністерства освіти і науки, обласного, міського управління освіти; документація вихователя-методиста; матеріал атестації працівників; співпраця зі школою, родиною, педагогічна пропаганда.

На виконання наказу МОН України від 11.09.2002р. та відповідно до «Типового переліку обов’язкового обладнання, навчально-наочних посібників та іграшок в дошкільних навчальних закладах» методичний кабінет оснащено комп’ютером та мультимедійною системою. Для реалізації одної з основних функцій роботи методичного кабінету – забезпечення комплексного творчого процесу, під час якого здійснюється практичне навчання педагогічних працівників, оволодіння ними ефективними формами і методами роботи з дітьми, створено каталоги: дитячої художньої літератури, пізнавальної літератури, дидактичних ігор, сюжетно-рольових ігор, періодичних видань, книга обліку іграшок та посібників, книга отримання та видачі методичної літератури (формуляри), посібників.

У методичному кабінеті зібрано матеріали з досвіду роботи вихователів, муз керівника, практичного психолога, учителів-логопедів, учителів-дефектологів, інструктора з фізичної культури. Це тези, інформації, підготовлені вихователями для виступів на педрадах, зразки планування, проведення тематичних тижнів, методичні рекомендації, матеріали діагностичного обстеження відповідності знань дітей програмовим вимогам для здійснення індивідуального та диференційованого підходу до кожного вихованця, конспекти занять, сценарії свят, кращі дитячі роботи.

У кабінеті регулярно організовуються виставки, як епізодичні так і постійно діючі: «Новинки методичної літератури», «Готуємось до педагогічної ради», «Готуємось до огляду-конкурсу».

У дошкільному закладі складений графік роботи методичного кабінету.
В методичному кабінеті дошкільного закладу на допомогу вихователям в наявності:

-         методичні рекомендації по організації фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільному закладі;

-         консультації для вихователів, спеціалістів;

-         підбірка методичних матеріалів з усіх розділів БКДО;

-         методичні рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу;

-         цикл консультацій для батьків вихованців;

-         каталог літератури по роботі з батьками;

-         картотека періодичних видань.

Відповідно до Примірної інструкції з діловодства у дошкільних навчальних закладах (затвердженої наказом Міністерства освіти і  науки, молоді та спорту України, від 01.10.2012  № 1059) усі документи вихователем-методистом ведуться згідно з посадовими обов’язками, зберігаються в установленому місці, ведуться чітко, охайно, державною мовою, з дотриманням єдиних вимог до форм і стилю їх оформлення. В методичному кабінеті в наявності вся необхідна документація.
           У методичному кабінеті в достатній кількості накопичений матеріал для проведення діагностики педагогічних кадрів.

В пронумерованих папках зберігаються розробки занять, свят, розваг та інших видів діяльності дошкільників.

Складовою діяльності педкабінету є методичний куточок, до якого входять:

- Стенд що містить інформацію щодо структури та змісту БКДО, також про комплексні та парціальні програми рекомендовані МОН України;

- Стенд «Методична панорама»: який містить інформацію про річні завдання, шляхи їх вирішення; а також інформацію про семінари-практикуми, плани роботи творчої групи;

- Атестаційний куточок;

В методичному кабінеті достатня кількість матеріалів та методик обстеження дітей різних вікових груп, завдання на виявлення рівня знань основних компетенцій вихованців, які вихователі широко використовують для проведення діагностики.